Światowy Dzień Dzikiej Przyrody-warsztaty przyrodnicze pod hasłem: "U mroczka i spółki"

Z okazji przypadającego 3 marca Światowego Dnia Dzikiej Przyrody pracownicy Ogrodu Botanicznego przygotowali warsztaty przyrodnicze pod hasłem: "U mroczka i spółki". Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak każdy z nas może pomóc chronić dzikie zwierzęta, jakie ważne są one dla naszej planety i dla nas. Dzieci poznały różne gatunki dzikich zwierząt zamieszkujących miasta i okolice oraz wiele ciekawostek na ich temat. Dowiedziały się na przykład, że żaby mogą być niebieskie.

W warsztatach, w kilku grupach, wzięło łącznie udział blisko 170 uczniów z Bydgoszczy i z Szubina. Zajęcia poprowadziła mgr Monika Wójcik-Musiał.