Noc Biologów 2017

  • 09 stycznia 2017

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego,już po raz szósty, serdecznie zaprasza,13 stycznia w piątek,mieszkańcówBydgoszczy i okolic na NOC BIOLOGÓW 2017.

Nasze hasło „NOC OD ŚWITU W BOTANIKU”jest nadal aktualne. Od samego świtu rozpoczynamy tradycyjne już obrączkowanie ptaków. Tym razem jednak  już nie w ramach Ogólnopolskiej Akcji Karmnik – obrączkowanie przy karmnikach, z której musieliśmy zrezygnować ze względu na „plagę” dzikich kotów buszujących w ogrodzie. Noc Biologów jest więc jedyną okazją do zapoznania się z metodą obrączkowania i zobaczenia ptaków zupełnie z bliska.

Serdecznie zapraszamy entuzjastów ornitologii i nie tylko. Obrączkarzemi edukatorem będzie, jak zwykle,absolwent UKW Dawid Kilon.

Prosimy jednak nie zbliżać się do sieci i nie wyjmować samodzielnie ptaków.

O ZMROKU, w godzinach od 17 - 21 zapraszamy na spotkanie z naukowcamii pasjonatami. Do zdobycie wiele interesujących wiadomości m. in. o kujących roślinach (które raczej omijaj, zwłaszcza w nocą),  kłujących zwierzętach (polujących właśnie nocą), ptakach z Dalekiej Północy (gdzie noc nie jest nocą) , i o tym co właściwie robią w nocy rośliny.

Masz dość siedzenia przed komputerem, telewizorem, a dysponujesz odrobiną wolnego czasu? Przyjdź na spotkanie, a może zarazisz się innym, pozytywnym spostrzeganiem otaczającego nas świata.

Ogród będzie oświetlony pochodniami, a każdy z uczestników otrzyma śliczną pocztówkę z „pocztówkowego zawrotu głowy”.

Serdecznie zapraszamy do  zapoznania się ze szczegółowym programem http://www.nocbiologow.home.pl/

Ogród Botaniczny UKW
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz
tel. 52 34 19 293