Wielki Dzień Pszczół - podsumowanie

• 11 sierpnia 2017

Kolejny, już piąty, Wielki Dzień Pszczół za nami. Dopisała pogoda i frekwencja. Tegoroczna edycja zorganizowana przez Zakłady tłuszczowe „Kruszwica” w partnerstwie z Ogrodem Botanicznym UKW miała zwrócić uwagę na zapewnienie pożywienia dla pszczół, a główną atrakcją była gra miejska.

Nie było ekranu plazmowego, mierzenia czasów i lokat, ale to i dobrze. Był czas na spokojne zabawowe wykonanie zadań, z bardzo ciekawego scenariusza gry,  z kartami przepięknie wykonanymi, jak również czas na podziwianie  piękna miejsca i korzystanie z dodatkowych atrakcji zorganizowanych przez ogród. Była to możliwość, podglądania ulików, pasieki i pszczół, zasięgnąć porady pszczelarza, obejrzeć gabloty entomologiczne i porozmawiać z ekspertem. Obejrzeć wystawy: fotograficzną w  "Galerii Na Płocie", oraz  rysunków dzieci i pocztówek w Galerii Arboretum. Tam też zorganizowano warsztat pszczelarski oraz  degustację miodów. Dzieci popisywały się również zdobytą wiedzą w wielkopowierzchniowej „Grze o miodek”.

W grze miejskiej uczestniczyło 18 grup zorganizowanych (półkolonie, świetlice środowiskowe, domy kultury), oraz dodatkowo 15 zespołów rodzinnych - co dało łącznie 282 osoby (233 dzieci i 49 opiekunów). 18 przedszkolaków wzięło udział w „Grze o miodek”, a ok. 50 osób nie brało udziału w grze, ale również się świetnie bawili.

Wszyscy uczestnicy Wielkiego Dnia Pszczół otrzymali upominki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do naszego Ogrodu Botanicznego za rok.

Ogród Botaniczny UKW
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz